Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Giallo, art i novi val  ~  J.C.V.D.

Dragonrage
Postano: 13 o�u 2008 05:16 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 49 Lokacija: Zagreb



http://www.imdb.com/title/tt1130988/

http://www.jcvd-lefilm.com/journal/index.php

Ne znam gdi bih to�no ovo svrstao pa sam ga stavio ovdje, no vi ga slobodno premjestite u po vama pogodniju temu, no ovaj film po meni definitivno zaslu�uje svoj topic i uz sve ove velike filmove tipa "Indiana Jones", "The Dark Knight" te "Hulk 2", ovo je jedini mali film koji me zbilja zainteresirao ove godine. Ali ne zato �to sam ja od malenih nogu Van Damme Fan, ve� zato �to �e ovo po svemu sude�i biti ne�to sasvim druga�ije od onoga �ta smo navikli vidjeti kad je Van Damme u pitanju.
Van Dammea nikada nisu shva�ali ozbiljno...ni kao glumca ni kao osobu te je bio miljama daleko do statusa kojeg su recimo imali Stallone ili pak Schwarzenegger. Naravno on nije nikome ni pru�io priliku da ga se shvati ozbiljno s filmovima kakve je snimao i ulogama kakve je igrao, ali kaj je najbolje i on sam je svjestan toga, te mu se pod stare dane o�ito pomaknuo neki kliker u glavi i �eli to promijeniti te se prikazati publici u malo druga�ijem ozbiljnijem svijetlu. Izjavio je kako vi�e ne �eli snimati crapy filmove, kako mu je dosta borila�kih filmova te da su vremena Vam/Bam thank you Van Damme filmova za njega pro�lost. Zbog toga je recimo i odbio uloge u "Street Fighteru 2" koji se tek treba snimati ili u "Rush Houru 3" koji je snimljen pro�le godine. Svoju ozbiljniju stranu dodu�e on poku�ava pokazati ve� posljednjih 5-6 godinama filmovima kao �to su "Replicant", "In Hell", "Wake of Death" te posebice "Until Death". Iako su to �anrovski akcijski filmovi, gotov svi vi�e naginju vi�e ka drami nego ka akciji. "Until Death" recimo uop�e nema fight scena, a za svoju izvedbu policajca koji voli potegnuti bijelo i popiti pokoju �a�icu viskija te ima obiteljskih problema je VD �ak dobio i pregr�t dobrih kritika, kao i sam film koji je progla�en njegovim najboljim naslovom u karijeri. Taj uspje�ni niz nastavlja i sa ovim iznimno zanimljivim i �udnim projektom - komedijom "J.C.V.D.".
Ali prije nego �to krenete u pljuvanje upoznajte se sa nekim �injenicama vezanima uz ovaj projekt...

Radi se dakle o polu biografskom filmu koji se djelomi�no zasniva na Van Dammeovom privatnom i javnom �ivotu a djelomi�no je fikcija i u kojem Van Damme igra samoga sebe. Ujedno se radi i samo-parodiji, gdje se on sam sprda sa svim neda�ama i uspjesima koji su mu se dogodili u karijeri...od te�kog po�etka karijere, ulaska u A produkciju i visokobud�etnih filmova te preko problema sa drogom, alkoholom, gubitkom zvjezdanoga statusa, rastavama brakova, sprdanjem na njegov ra�un i gubitkom djece. Uz sve to ovo je vjerojatno prvi njegov film u kojem �e pri�ati Francuski jezik, svoj materinji jezik. A tako�er valja izdvojiti jo� jednu zanimljivu stvar, a to je da ga je snimio besplatno, tj. nije uzeo ni jedna cent/eur za svoj nastup. Sama pri�a filma ide od prilike ovako...

Van Damme dakle igra propalu akcijsku zvijezdu (sebe) kojoj je ve� pun kufer Hollywooda i neuspjeha te se odlu�i vratiti ku�i, u Belgiju. Steven Seagal mu je upravo preoteo ulogu, tanak je s parama, a jo� povrh svega se s biv�om �enom spori za skrbni�tvo nad sinom. Po izlasku s aerodroma odlazi u �oping, ali mu odbijaju sve kreditne kartice.
Istovremeno, zove ga odvjetnik koji mu prijeti da ga ne�e zastupati ako mu uskoro ne isplati honorar. Van Damme moli svog menad�era da mu posudi neki novac do sljede�eg filma kada �e im vratiti, a kad ga po�e podignuti u po�tu/banku na�e se usred oru�ane plja�ke i pucnjave. Ubrzo na mjesto zlo�ina dolazi i policija, specijalci i svi od reda zamjene Van Dammea za otmi�ara te se cijela stvar pretvara u jednu "DOG DAY AFTERNOON" situaciju...

Oio �to �e m,noge vjerojatno iznenaditi je �injenica da je film na mre�i izazvao veliki interes, �ak se i Van Damme po�eo spominjati u nekim filmskim �asopisima (Empire) te internet portalima koji ga nisu spominjali ve� barem 10-ak godina. Nedavno je dao i intervju za MTV, a ono �to je najva�nije u cijeloj pri�i je to da �e film imati svoju premijeru na ovogodi�njem filmskom festivalu u Cannesu. A �ak postoji i velika mogu�nost da ovo bude njegov prvi film nakon skoro 10 godina koji �e biti prikazan u kinima...dodu�e u limitiranom prikazivanju, ali ipak...veliki pomak s DTV produkcije. Po mi�ljenju mnogih na mre�i ovo �e ili biti najve�i i nabolji Van Dammovih filmova ili nevi�eno govno...ve�i se nada ovome prvome. Ali kako god to ispalo u svakom slu�aju �i�a svog kolegu Steven-�tancam-po-pet-filmov-godi�nje-Seagala samo tako

za kraj �u jo� samo citirati aintitcool.com

Citat:
I have no idea how good this movie will be, how good Van Damme will be in it or if it will really make us see him in a new light. But man, I hope he knocks everybody on their ass. I hope it gets nominated for best foreign language film at the Academy Awards, wins a special jury prize for awesomeness at Cannes and creates a resurgence in the splits and fake Cajun accents around the world. I love it when a guy like Van Damme, who excels in a lowbrow art and gets made fun of left and right, really comes through and surprises everybody. I hope that's what he's about to do.

If not, well, in the tradition of Chance Boudreaux's mom, he took a chance. Give him credit for that.


Evo i nekoliko teaser trailer te originalni kino trailer...preporu�am da krenete od prvog do zadnjeg...

TEASER 1
TEASER 2
TEASER 3
OFFICIAL TRAILER

Ovaj posljednji trailer rastura totalno Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Velimir
Postano: 13 o�u 2008 05:41 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 841
�itam o tome ve� neko vrijeme i jako se veselim... mislim da je Van Dammeov najve�i problem taj �to je kao i ve�ina zvijezda te ere i takvog profila obilje�en i taj "akcijski trash" biljeg ga prati i pratit �e ga do kraja �ivota, da snimi ne znam �to. Da sutra Chuck Norris razvali, �tajaznam, Hamleta, nitko ga ne bi shva�ao ozbiljno jer je Chuck Norris. tak funkcionira ljudski um, to se ne mo�e promijeniti.
Ali Van Dammeova �ivotna "uloga" ostaje ona u Trominom "All The Love YOu Cannes", hehe Wink

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 13 o�u 2008 05:45 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 49 Lokacija: Zagreb
Velimir je napisao/la:

Ali Van Dammeova �ivotna "uloga" ostaje ona u Trominom "All The Love YOu Cannes", hehe Wink


Nemam pojma o �em je rije�...mo�e malo detalja...link ili ne�to?

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Velimir
Postano: 13 o�u 2008 07:15 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 841
http://www.zuti-titl.com/a-b-c-d-e/all-the-love-you-cannes-2002.html

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 14 o�u 2008 02:26 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 49 Lokacija: Zagreb
Velimir je napisao/la:
http://www.zuti-titl.com/a-b-c-d-e/all-the-love-you-cannes-2002.html


Gdi se to mo�e pogledti?

ina�e ovo..

Velimir je napisao/la:
mislim da je Van Dammeov najve�i problem taj �to je kao i ve�ina zvijezda te ere i takvog profila obilje�en i taj "akcijski trash" biljeg ga prati i pratit �e ga do kraja �ivota, da snimi ne znam �to. Da sutra Chuck Norris razvali, �tajaznam, Hamleta, nitko ga ne bi shva�ao ozbiljno jer je Chuck Norris. tak funkcionira ljudski um, to se ne mo�e promijeniti.


je potpuna istina...evo otvorio sam ovaj topic na jednom drugom filmskom forumu...ekipa gotovo da niti ne �eli �itati tekst a kamo li pogledati trailere..kao "imaju i drugih sranja za gledati". Oni koji su ga i po�eli gledati ili ga nisu ni zavr�ili ili su izjavili da im izgleda ko crap...i �ta da �ovjek na kraju ka�e na sve to... Confused Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation Question Question

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
arminio
Postano: 14 o�u 2008 03:37 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 06. 02. 2006. Postovi: 505 Lokacija: Pozega
Dragonrage je napisao/la:
http://www.zuti-titl.com/a-b-c-d-e/all-the-love-you-cannes-2002.html
Gdi se to mo�e pogledti?


Na DVD-u! Laughing

Dragonrage je napisao/la:
je potpuna istina...evo otvorio sam ovaj topic na jednom drugom filmskom forumu...ekipa gotovo da niti ne �eli �itati tekst a kamo li pogledati trailere..kao "imaju i drugih sranja za gledati". Oni koji su ga i po�eli gledati ili ga nisu ni zavr�ili ili su izjavili da im izgleda ko crap...i �ta da �ovjek na kraju ka�e na sve to... Confused Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation Question Question


Predrasude su za*ebana stvar! Sad

_________________
| A r m i n i o |

--
[Arminio's DVD Chushpajz]
DVD-i u redu za gledanje: Inglorious Bastards, Secret Invasion, Calamity of Snakes
Trenutno citam: titlove... Smile
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 14 o�u 2008 04:02 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 49 Lokacija: Zagreb
arminio je napisao/la:
Dragonrage je napisao/la:
http://www.zuti-titl.com/a-b-c-d-e/all-the-love-you-cannes-2002.html
Gdi se to mo�e pogledti?


Na DVD-u! Laughing

Dragonrage je napisao/la:
je potpuna istina...evo otvorio sam ovaj topic na jednom drugom filmskom forumu...ekipa gotovo da niti ne �eli �itati tekst a kamo li pogledati trailere..kao "imaju i drugih sranja za gledati". Oni koji su ga i po�eli gledati ili ga nisu ni zavr�ili ili su izjavili da im izgleda ko crap...i �ta da �ovjek na kraju ka�e na sve to... Confused Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation Question Question


Predrasude su za*ebana stvar! Sad


Da je...ali opet nije �ak ni stvra do toga...jer gdi god drugdje �itam ba� recimo o ovom projektu, bilo doma�i, bilo strani sajt...ve�inom strani, barem jedan mali dio ljudi poka�e kakav takav interes, a da ne govorim o tome kako je barem 80% ljudi izrazilo pozitivna mi�ljenja o svemu ovome unato� tome �to barem 50% od tih 80% �ak niti ne voli njegove filmove...ali vide da je ovo ne�to druga�ije, zaintrigiralo ih...

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bakamile
Postano: 7 pro 2008 08:13 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 07. 10. 2007. Postovi: 15
Upravo pogledao! Zakon! Po�etna scena me tako lijepo nasmijala. Lijep spomenik trash-akciji.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.