Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Stripovi  ~  Izdanja na hrvatskom

The Wally Don
Postano: 7 lip 2008 07:26 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 05. 01. 2007. Postovi: 90 Lokacija: Staple Town
dizajn je tipican algoritamski Smile , al svidja mi se sto je stvar dobro uvezana i ok odstampana. na trzistu kiosk stripova i to je veliki pomak. nisam jos procitao, pa ne znam za prijevod, al sam se zacudio kad sam vidio da ga je prevodio japanac, sto je donekle i objasnjenje za to da je prijevod moguce los (u smislu prevodjenja iz vlastitog u tudji jezik). uglavnom, verinajs, jedva cekam nastavke i mogu se kladit da ce algoritam bit zabezeknut koliko ce se ovo dobro prodat naspram ona tri koje forsaju za klince, pa ce skuzit prosjecnu dob hrvatskog stripofila vulgaris, pa ce ruknut onda jos stvari za odrasle:)))
jedva cekam i to.

sto se tice persepolisa, meni je to ok strip, al nisam bas zajahao na valu sveopceg odusevljenja. iako se predstavlja kao 'autenticni glas jedne perzijanke', meni strip na vise mjesta izgleda pamfletisticki i jednostrano, strana u smislu zapada. kritizira se islamski fundamentalizam, doduse u liku totalitarnog rezima, i slave slobode, u liku zapadnjackog modela liberalnosti, sto znatno pojednostavljuje stvar za koju je zapadnjak svojevremeno i mislio da je bas tako i u tom smislu jednostavna, a onda su nam rekli da bas i nije tako jednostava, odnosno da je kulturoloski kompleksna Smile

mozda bih i ja kupio peach girl, al nisam jos siguran, malo sam listao pa sam neodlucan.

_________________
''I'm on fire in the streets
Like in Back to the Future, when the car left''
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
seppuku82
Postano: 7 lip 2008 01:45 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 28. 04. 2006. Postovi: 147
Ja sam nocas sprasio prva dva poglavlja Bladea... i svidja mi se poprilicno. Nekako mi ovdje sve to bolje funkcionira od Dark Horese izdanja koje sam imao u rukama prije par godina.

_________________
~they don't make dreams here, they break them!~
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Velimir
Postano: 7 lip 2008 02:31 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 749
--dizajn je tipican algoritamski Smile , al svidja mi se sto je stvar dobro uvezana i ok odstampana. na trzistu kiosk stripova i to je veliki pomak.

slazem se.

-- iako se predstavlja kao 'autenticni glas jedne perzijanke', meni strip na vise mjesta izgleda pamfletisticki i jednostrano

hm, mozda zato sto pokazuje "razmisljanja jedne mlade perzijanke", koje je jednostrano po definiciji stvari jer dolazi s jedne strane, a ne kao manifest zajednice? i ne vidim kako je bas toliko "jednostrano". mala je, zajedno sa svojom obitelji, prosla put od komunista do nacionalista u prvih 90 stranica, nosena valom ludih drustvenih zbivanja koja nemalo podsjecaju na kaos kod nas pocetkom devedesetih. no, politika je potpuno sekundarna stvar koja me odusevljava kod Persepolisa - ono sto je glavna kvaliteta stripa je maestralno pripovijedanje, drama i razrada likova. jednostavno, kad pocnem citati ne mogu ga ispustiti iz ruke. sinoc sam do pola 6 ujutro gutao poglavlje za poglavljem Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.
Idite na Prethodna  1, 2
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.