Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Razno  ~  SCENOGRAFIJA AZIJSKE KINEMATOGRAFIJE

TokyoParis
Postano: 1 srp 2008 11:18 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 01. 07. 2008. Postovi: 7
Jedna molbica. Mo�e li mi netko od Vas foruma�a dati kakav popis filmova sa najboljim scenskim rje�enjima, odnosno interijerima u kojima vlada tipi�an suvremeni japanski minimalizam. Kako bi se modernim rje�nikom reklo fancy interijeri. Jedino �to meni pada na pamet je Lost in translation i po�etna scena iz A Bittersweet life-a. Mo�da je netko gledao Sleuth iz 2007 godine i to bi bila najbolja smjernica za moje pitanje.

Hvala
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 3 srp 2008 12:39 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 759
hm... skoro svaki moderni japanski film ima minimalisti�ki interijer... a posebno stari. jel te zanima vi�e tradicionalni ili moderni dizajn?

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TokyoParis
Postano: 3 srp 2008 09:09 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 01. 07. 2008. Postovi: 7
Upravo iz navedenih primjera mo�e se lako izvu�i �to trebam. Ne samo da je moderni dizajn ve� i produkcija nedavnih datuma.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 3 srp 2008 01:30 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 759
Bittersweet Life i Lost In Translation nisu japanski filmovi, a Sleuth nisam gledao Smile
Enivej, moderni japanski interijeri jako su inspirirani tradicijom pa ako i nije rije� o standardnim malim stanovima s pomi�nim vratima, obi�no je ne�to �to jako sli�i na tradiciju, samo jo� vi�e klini�ki u skladu s vremenom. tako da nemam pojma �to bih ti od konkretnih naslova preporu�io, ali redatelji kao �to su Kiyoshi Kurosawa i Shinji Aoyama jedni su (uz Miikea i Tsukamota) koji jako dobro znaju zarobiti energiju prostora pred kamerom...
od fensijane mi ne pada ni�ta na pamet, ja vi�e volim 'Taste Of Tea' interijere... Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TokyoParis
Postano: 3 srp 2008 06:36 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 01. 07. 2008. Postovi: 7
Yep, filmovi koje sam spomenula nisu japanski filmovi, ali nisam ni spomenula da jesu. Ovdje su navedeni kao stil, �isto da se konkretno zna �to tra�im.

Meni nije bitno da li je film japanski ili ne, ovdje spominjem japanski stil koji tim nazivom postoji u arhitekturi. Ne postoji korejski stil stanovanja, jel tak?

Sad se sjetim i Ki duk Kima u Bin-jipu gdje je snimljena scena u interijeru koji odi�e minimalizmom. Konkretno u tom stanu su�e se crno bijele fotografije, pretpostavljam da se radi o vlasniku koji se bavi fotografijom. Ako me dobro slu�i sje�anje Wink

Mislim da bi oni prije koristili yuppie stil, nego rekli fancy, ali eto da nekom bude lak�e na �to mislim.

Idemo drugi poku�aj, svi smo gledali 9 1/2 weeks u filmu je jasno vidljiva interakcija interijera i vlasnikovog karaktera. Kao i American Psycho.

Nadam se da sam pomogla.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 3 srp 2008 07:49 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 759
"Ne postoji korejski stil stanovanja, jel tak?"

nemam pojma, mo�da postoji? Smile
ma znam ja �to misli�, samo mi ni�ta konkretno ne pada na pamet... mislim, sve mi pada na pamet, jer svaki stil stanovanja u japanskom filmu je ili minimalizam (ve�ina) ili sobice nakrcane pretjeranom koli�inom piz*arija (manjina)

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.