Forum Žutog titla - Početna
Autor/ica Poruka

<  Razno  ~  SCENOGRAFIJA AZIJSKE KINEMATOGRAFIJE

TokyoParis
Postano: 1 srp 2008 11:18 Citirajte i odgovorite
Jedna molbica. Može li mi netko od Vas forumaša dati kakav popis filmova sa najboljim scenskim rješenjima, odnosno interijerima u kojima vlada tipičan suvremeni japanski minimalizam. Kako bi se modernim rječnikom reklo fancy interijeri. Jedino što meni pada na pamet je Lost in translation i početna scena iz A Bittersweet life-a. Možda je netko gledao Sleuth iz 2007 godine i to bi bila najbolja smjernica za moje pitanje.

Hvala
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 3 srp 2008 12:39 Citirajte i odgovorite
hm... skoro svaki moderni japanski film ima minimalistički interijer... a posebno stari. jel te zanima više tradicionalni ili moderni dizajn?

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TokyoParis
Postano: 3 srp 2008 09:09 Citirajte i odgovorite
Upravo iz navedenih primjera može se lako izvući što trebam. Ne samo da je moderni dizajn već i produkcija nedavnih datuma.
Velimir
Postano: 3 srp 2008 01:30 Citirajte i odgovorite
Bittersweet Life i Lost In Translation nisu japanski filmovi, a Sleuth nisam gledao Smile
Enivej, moderni japanski interijeri jako su inspirirani tradicijom pa ako i nije riječ o standardnim malim stanovima s pomičnim vratima, obično je nešto što jako sliči na tradiciju, samo još više klinički u skladu s vremenom. tako da nemam pojma što bih ti od konkretnih naslova preporučio, ali redatelji kao što su Kiyoshi Kurosawa i Shinji Aoyama jedni su (uz Miikea i Tsukamota) koji jako dobro znaju zarobiti energiju prostora pred kamerom...
od fensijane mi ne pada ništa na pamet, ja više volim 'Taste Of Tea' interijere... Smile

------------

TokyoParis
Postano: 3 srp 2008 06:36 Citirajte i odgovorite
Yep, filmovi koje sam spomenula nisu japanski filmovi, ali nisam ni spomenula da jesu. Ovdje su navedeni kao stil, čisto da se konkretno zna što tražim.

Meni nije bitno da li je film japanski ili ne, ovdje spominjem japanski stil koji tim nazivom postoji u arhitekturi. Ne postoji korejski stil stanovanja, jel tak?

Sad se sjetim i Ki duk Kima u Bin-jipu gdje je snimljena scena u interijeru koji odiše minimalizmom. Konkretno u tom stanu suše se crno bijele fotografije, pretpostavljam da se radi o vlasniku koji se bavi fotografijom. Ako me dobro služi sjećanje Wink

Mislim da bi oni prije koristili yuppie stil, nego rekli fancy, ali eto da nekom bude lakše na što mislim.

Idemo drugi pokušaj, svi smo gledali 9 1/2 weeks u filmu je jasno vidljiva interakcija interijera i vlasnikovog karaktera. Kao i American Psycho.

Nadam se da sam pomogla.
Velimir
Postano: 3 srp 2008 07:49 Citirajte i odgovorite
"Ne postoji korejski stil stanovanja, jel tak?"

nemam pojma, možda postoji? Smile
ma znam ja što misliš, samo mi ništa konkretno ne pada na pamet... mislim, sve mi pada na pamet, jer svaki stil stanovanja u japanskom filmu je ili minimalizam (većina) ili sobice nakrcane pretjeranom količinom piz*arija (manjina)

------------

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Započnite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati vaše postove.
Ne možete izbrisati vaše postove.