Forum Äutog titla - PoŔetna
Autor/ica Poruka

<  Fanatizam, karaoke i soc-realizam  ~  4bia

Gorilla Gringo
Postano: 19 sij 2009 02:56 Citirajte i odgovorite
Pridru´┐Żen/a: 11. 12. 2008. Postovi: 8
od azijske produkcije uvijek mi je nekako omiljena bila tajlandska: em su im borila´┐Żki filmovi vrhunac, a bome je i Shutter, moj omiljeni horror, njihovih ruku djelo... zato sam se veselio kad sam nai´┐Żao na ovaj omnibus, 4 pri´┐Że napisane i re´┐Żirane od strane najboljih tajlandskih majstora horrora (ukljucujuci i redatelja Shuttera i Alonea). i bome, sam u sobi, sa slu´┐Żkama na u´┐Żima, u gluho doba no´┐Żi, postigle su ono ´┐Żto nisam do´┐Żivio od (ve´┐Ż 3. put spomenutog) Shuttera. Totalna jeza!

1. pri´┐Ża odmah drito u glavu... suptilno i polagano nabijanje tenzija, premda po´┐Żinje onako fino nevino, jasno je da je sve to uvertira u jezu koju hektolitri krvi i americki shock efekti rijetko kad mogu dosti´┐Żi.

2. i 3. pri´┐Ża su manje jezovite, vjerojatno jer su puno dinami´┐Żnije i puno "amerikaniziranije"... 2. je stilizirana, dosta podsje´┐Ża na Death Note (primjetio sam u zadnje vrijeme kod azijata uporabu karikiranih digitalno animiranih likova koji potpuno uni´┐Żtavaju horor...), dok je 3. dosta parodizirana, al opet, jeza je tu, jer se bavi ne´┐Żim ´┐Żto je vjerojatno svakome od nas blisko...

i za kraj, 4. pri´┐Ża opet totalno jezovito, vrtio sam se u stolici i gledao si iza le´┐Ża svakih 30 sekundi, stvarno majstorski napravljen segment...

defintivno preporuka svim ljubiteljima azijske horror produkcije, iliti svima s ovog foruma... Smile

http://www.imdb.com/title/tt1292575/
trailer, upozorenje, mogu´┐Żi spojleri: http://www.youtube.com/watch?v=Sy5YsWGYRoA
KorisniŔki profil PoÜaljite privatnu poruku
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 21 sij 2009 07:47 Citirajte i odgovorite
Pridru´┐Żen/a: 12. 10. 2008. Postovi: 96 Lokacija: ZG
Trailer ne´┐Żu pogledati ali me je opus zainteresirao. Hvala na preporuci.
KorisniŔki profil PoÜaljite privatnu poruku

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
ZapoŔnite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo´┐Żete otvarati nove teme.
Ne mo´┐Żete odgovarati na postove.
Ne mo´┐Żete ure´┐Żivati va´┐Że postove.
Ne mo´┐Żete izbrisati va´┐Że postove.
Ne mo´┐Żete glasovati u anketama.