Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Fanatizam, karaoke i soc-realizam  ~  4bia

Gorilla Gringo
Postano: 19 sij 2009 02:56 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 8
od azijske produkcije uvijek mi je nekako omiljena bila tajlandska: em su im borila�ki filmovi vrhunac, a bome je i Shutter, moj omiljeni horror, njihovih ruku djelo... zato sam se veselio kad sam nai�ao na ovaj omnibus, 4 pri�e napisane i re�irane od strane najboljih tajlandskih majstora horrora (ukljucujuci i redatelja Shuttera i Alonea). i bome, sam u sobi, sa slu�kama na u�ima, u gluho doba no�i, postigle su ono �to nisam do�ivio od (ve� 3. put spomenutog) Shuttera. Totalna jeza!

1. pri�a odmah drito u glavu... suptilno i polagano nabijanje tenzija, premda po�inje onako fino nevino, jasno je da je sve to uvertira u jezu koju hektolitri krvi i americki shock efekti rijetko kad mogu dosti�i.

2. i 3. pri�a su manje jezovite, vjerojatno jer su puno dinami�nije i puno "amerikaniziranije"... 2. je stilizirana, dosta podsje�a na Death Note (primjetio sam u zadnje vrijeme kod azijata uporabu karikiranih digitalno animiranih likova koji potpuno uni�tavaju horor...), dok je 3. dosta parodizirana, al opet, jeza je tu, jer se bavi ne�im �to je vjerojatno svakome od nas blisko...

i za kraj, 4. pri�a opet totalno jezovito, vrtio sam se u stolici i gledao si iza le�a svakih 30 sekundi, stvarno majstorski napravljen segment...


defintivno preporuka svim ljubiteljima azijske horror produkcije, iliti svima s ovog foruma... Smile

http://www.imdb.com/title/tt1292575/
trailer, upozorenje, mogu�i spojleri: http://www.youtube.com/watch?v=Sy5YsWGYRoA
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 21 sij 2009 07:47 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 10. 2008. Postovi: 96 Lokacija: ZG
Trailer ne�u pogledati ali me je opus zainteresirao. Hvala na preporuci.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.