Forum Žutog titla - Početna
Autor/ica Poruka

<  Fanatizam, karaoke i soc-realizam  ~  4bia

Gorilla Gringo
Postano: 19 sij 2009 02:56 Citirajte i odgovorite
od azijske produkcije uvijek mi je nekako omiljena bila tajlandska: em su im borilački filmovi vrhunac, a bome je i Shutter, moj omiljeni horror, njihovih ruku djelo... zato sam se veselio kad sam naišao na ovaj omnibus, 4 priče napisane i režirane od strane najboljih tajlandskih majstora horrora (ukljucujuci i redatelja Shuttera i Alonea). i bome, sam u sobi, sa sluškama na ušima, u gluho doba noći, postigle su ono što nisam doživio od (već 3. put spomenutog) Shuttera. Totalna jeza!

1. priča odmah drito u glavu... suptilno i polagano nabijanje tenzija, premda počinje onako fino nevino, jasno je da je sve to uvertira u jezu koju hektolitri krvi i americki shock efekti rijetko kad mogu dostići.

2. i 3. priča su manje jezovite, vjerojatno jer su puno dinamičnije i puno "amerikaniziranije"... 2. je stilizirana, dosta podsjeća na Death Note (primjetio sam u zadnje vrijeme kod azijata uporabu karikiranih digitalno animiranih likova koji potpuno uništavaju horor...), dok je 3. dosta parodizirana, al opet, jeza je tu, jer se bavi nečim što je vjerojatno svakome od nas blisko...

i za kraj, 4. priča opet totalno jezovito, vrtio sam se u stolici i gledao si iza leđa svakih 30 sekundi, stvarno majstorski napravljen segment...

defintivno preporuka svim ljubiteljima azijske horror produkcije, iliti svima s ovog foruma... Smile

http://www.imdb.com/title/tt1292575/
trailer, upozorenje, mogući spojleri: http://www.youtube.com/watch?v=Sy5YsWGYRoA
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 21 sij 2009 07:47 Citirajte i odgovorite
Trailer neću pogledati ali me je opus zainteresirao. Hvala na preporuci.
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Započnite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati vaše postove.
Ne možete izbrisati vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.