Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Sve ostalo  ~  Nick & Cool (2009)

Dragonrage
Postano: 19 sij 2009 10:44 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 56 Lokacija: Zagreb
Evo jo� jedan novi projekt od ekipe koja je napravila "Epopeju o Bureku" i trenuta�no zavr�ava dugometra�ni omnibus "Etida". Rije� je dodu�e o Internet projektu, svojevrsnoj parodiju ili bolje re�eno posveti, homageu popularnim policijskim serijama iz 70-ih godina kao �to su Starsky & Hutch, Magnum PI, TJ Hooker i jo� neke, te nekim sli�nim filmovima iz tog razdoblja, kao i nekim drugim filmovima kao �to The Godfather ili Lethal Weapon (vjerujem da �e te prepoznati neke dijaloge).
Cijeli projekt zapravo i nema neku konkretnu radnju, ve� je sve skupa zami�ljeno kao niz scena iz razlicitih epizoda koje jedna s drugom nemaju veze i ne tvore direktno nikakvu pri�u. Kao �to je rekao sam autor, ""to je samo niz stoput vi�enih kli�ea. Ljuti �ef u policiji, dva "bolja" agenta koji su arogantni, Rodriguo - prevarant koji tu i tamo pomogne Nick & Coolu jer su oni cool i znaju kako funkcionira zakon ulice...u principu, jedino na �emu se detektivska serija temelji je radnja, nekakav zaplet, a jedno to mi nemamo". Stoga je ekipa dosta improvizirala na snimanju �to se dijaloga ti�e, ali ako se mene pita, odradili su taj dio posla skoro pa besprijekorno za amaterske standarde.
Samo snimanje je potrajalo �ak mjesec i pol dana i snimljeno je materijala za sve ukupno 30 minuta, a gotovo svi akteri ovog projekta su tijekom tog razdoblja "furali" brkove, zulufe i sve ostala tjelesna obilje�ja karakteristi�na za 70-e godine. Tako�er tu si i odje�a te rekviziti i lokacije koje su trebale �to bolje do�arati 70-e. Tako�er dosta pa�nje se posvetilo obradi slike i zvuka nakon �to je sav matrijal bio izmontiran. Cilj je bio da se postigne stari look 16mm filma. Radile su se korekcije na boji te se dodavalo puuuuuno scratcheva i o�te�enja na slici, te efekt da slika pomalo podrhtava, odnosno da film preska�e.
Sve su svemu, ako vas zanima kako to sve izgleda...kliknite na neki od ovdje navedenih linkova...



Nick & Cool - Original season 4 theme
Nick & Cool - prologue and theme
Nick & Cool - Begining of episode 42
Nick & Cool - Police station
Nick & Cool - Back alley chase
Nick & Cool - Famous Rodriguo scene (najbolji clip ako se mene pita, Rodriguo Rulez!! LOL)
Nick & Cool - fighting criminal with LAW
Nick y Cool - estaci�n de polic�a (LEGENDADO!!!)
Nick & Cool - angry boss
Nick & Cool - Dirty Cops!!! (must see!)
Nick & Cool - Ending with end titles

SLIKE


_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Velimir
Postano: 20 sij 2009 01:29 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 854
�pica je najbolja, jer nitko ne govori. Smile Wink OK je to.. ne bi �kodio kakav-takav scenarij, ali sve u svemu, nelo�e.

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 20 sij 2009 09:44 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 56 Lokacija: Zagreb
Velimir je napisao/la:
�pica je najbolja, jer nitko ne govori. Smile Wink OK je to.. ne bi �kodio kakav-takav scenarij, ali sve u svemu, nelo�e.


haha...a meni je ba� dobro kak pri�aju haha... Laughing

Mo�da �e se jo� malo poraditi na svemu tome...naime jedna zanimljiva ideja se pojavila na horizontu hehe, na�in na koji bi se svi ti clipovi mogli objediniti u jednu smislenu cjelinu sa glavom i repom...vidjet �emo kaj bu stoga... Very Happy

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gorilla Gringo
Postano: 20 sij 2009 10:55 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 8
hehe, izvrsno...posebno zato jer se vidi koliko su evoluirali od grozomornog po�etka "karijere".... Very Happy

svaka im �ast Cool
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 20 sij 2009 12:54 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 854
ajde, to bih volio vidjet! dr�im fige.

Dragonrage je napisao/la:
Velimir je napisao/la:
�pica je najbolja, jer nitko ne govori. Smile Wink OK je to.. ne bi �kodio kakav-takav scenarij, ali sve u svemu, nelo�e.


haha...a meni je ba� dobro kak pri�aju haha... Laughing

Mo�da �e se jo� malo poraditi na svemu tome...naime jedna zanimljiva ideja se pojavila na horizontu hehe, na�in na koji bi se svi ti clipovi mogli objediniti u jednu smislenu cjelinu sa glavom i repom...vidjet �emo kaj bu stoga... Very Happy

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.