Forum Žutog titla - Početna
Autor/ica Poruka

<  Sve ostalo  ~  Nick & Cool (2009)

Dragonrage
Postano: 19 sij 2009 10:44 Citirajte i odgovorite
Evo još jedan novi projekt od ekipe koja je napravila "Epopeju o Bureku" i trenutačno završava dugometražni omnibus "Etida". Riječ je doduše o Internet projektu, svojevrsnoj parodiju ili bolje rečeno posveti, homageu popularnim policijskim serijama iz 70-ih godina kao što su Starsky & Hutch, Magnum PI, TJ Hooker i još neke, te nekim sličnim filmovima iz tog razdoblja, kao i nekim drugim filmovima kao što The Godfather ili Lethal Weapon (vjerujem da će te prepoznati neke dijaloge).
Cijeli projekt zapravo i nema neku konkretnu radnju, već je sve skupa zamišljeno kao niz scena iz razlicitih epizoda koje jedna s drugom nemaju veze i ne tvore direktno nikakvu priču. Kao što je rekao sam autor, ""to je samo niz stoput viđenih klišea. Ljuti šef u policiji, dva "bolja" agenta koji su arogantni, Rodriguo - prevarant koji tu i tamo pomogne Nick & Coolu jer su oni cool i znaju kako funkcionira zakon ulice...u principu, jedino na čemu se detektivska serija temelji je radnja, nekakav zaplet, a jedno to mi nemamo". Stoga je ekipa dosta improvizirala na snimanju što se dijaloga tiče, ali ako se mene pita, odradili su taj dio posla skoro pa besprijekorno za amaterske standarde.
Samo snimanje je potrajalo čak mjesec i pol dana i snimljeno je materijala za sve ukupno 30 minuta, a gotovo svi akteri ovog projekta su tijekom tog razdoblja "furali" brkove, zulufe i sve ostala tjelesna obilježja karakteristična za 70-e godine. Također tu si i odjeća te rekviziti i lokacije koje su trebale što bolje dočarati 70-e. Također dosta pažnje se posvetilo obradi slike i zvuka nakon što je sav matrijal bio izmontiran. Cilj je bio da se postigne stari look 16mm filma. Radile su se korekcije na boji te se dodavalo puuuuuno scratcheva i oštećenja na slici, te efekt da slika pomalo podrhtava, odnosno da film preskaće.
Sve su svemu, ako vas zanima kako to sve izgleda...kliknite na neki od ovdje navedenih linkova...

Nick & Cool - Original season 4 theme
Nick & Cool - prologue and theme
Nick & Cool - Begining of episode 42
Nick & Cool - Police station
Nick & Cool - Back alley chase
Nick & Cool - Famous Rodriguo scene (najbolji clip ako se mene pita, Rodriguo Rulez!! LOL)
Nick & Cool - fighting criminal with LAW
Nick y Cool - estación de policía (LEGENDADO!!!)
Nick & Cool - angry boss
Nick & Cool - Dirty Cops!!! (must see!)
Nick & Cool - Ending with end titles

SLIKE

Postano: 20 sij 2009 01:29 Citirajte i odgovorite
špica je najbolja, jer nitko ne govori. Smile Wink OK je to.. ne bi škodio kakav-takav scenarij, ali sve u svemu, neloše.

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 20 sij 2009 09:44 Citirajte i odgovorite
Velimir je napisao/la:
špica je najbolja, jer nitko ne govori. Smile Wink OK je to.. ne bi škodio kakav-takav scenarij, ali sve u svemu, neloše.

haha...a meni je baš dobro kak pričaju haha... Laughing

Možda će se još malo poraditi na svemu tome...naime jedna zanimljiva ideja se pojavila na horizontu hehe, način na koji bi se svi ti clipovi mogli objediniti u jednu smislenu cjelinu sa glavom i repom...vidjet ćemo kaj bu stoga... Very Happy

Postano: 20 sij 2009 10:55 Citirajte i odgovorite
hehe, izvrsno...posebno zato jer se vidi koliko su evoluirali od grozomornog početka "karijere".... Very Happy

svaka im čast Cool
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 20 sij 2009 12:54 Citirajte i odgovorite
ajde, to bih volio vidjet! držim fige.

Dragonrage je napisao/la:
Velimir je napisao/la:

haha...a meni je baš dobro kak pričaju haha... Laughing

Možda će se još malo poraditi na svemu tome...naime jedna zanimljiva ideja se pojavila na horizontu hehe, način na koji bi se svi ti clipovi mogli objediniti u jednu smislenu cjelinu sa glavom i repom...vidjet ćemo kaj bu stoga... Very Happy

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Započnite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati vaše postove.
Ne možete izbrisati vaše postove.