Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Kauboji, akcioni i rimejkovi  ~  The Fountain

Aryx
Postano: 28 svi 2007 07:10 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 05. 2006. Postovi: 176 Lokacija: Zagreb
Prvi film koji sam gledao od D. Aranofskog je bio Pi: Faith in Chaos , to je bio jedan crno-bijeli indie film o matematicaru koji je zaluden brojem Pi te smatra da je cijeli univers sastavljen oko toga broja. Nakon toga sam imao priliku ( kao i vecina vas ) pogledati fenomenalni Requiem for a Dream ( svi znate za to pa necu zamarati). Uglavnom film je bio unikatno i izvanredno dobro napravljen ( citaj reziran ) te je imao odlican music score . Mozda najbolji film vezan uz narkomane, ma najbolji!

Nakon ova 2 mala remekdijela Aronofsky nam donosi njegov trenutacno najbolji film ( imho )... Rolling eyes

The Fountain se trebao vec 2002. pocet raditi ali kako je bilo razmirica s tada glavnim glumcem Brad Pittom projekt je otkazan ... 2004. godine Aronofsky je ozivio ponovo projekt The Foutain te za glavne glumce nabavio Hugh Jackmana i Rachel Weisz , te nakom puno truda ovo remek dijelo je gotovo .

Radnja filma je kako bi mislim najbolje ukratko bez spoilanja imdb rekao : Spanning over one thousand years, and three parallel stories, The Fountain is a story of love, death, spirituality, and the fragility of our existence in this world.
Fountain je jedan od meni mozda najljepsih vizualnih i audio filmova. Sto je najbolje koristenje CGI- je svedeno na minimun radi budgeta, scene u buducnosti su skoro sve bez CGI-a , covijek se koristio drugim metodama , mozda malo starijima ali ono sto se je time postiglo zamjenjuje cijeli CGI. Prica je emotivna, duboka , pojavljuja se pitanja , besmrtnosti, smrti, zivota i ljubavi. Gledajuci ovaj film cete morati razmisljati te ce vam to doprinjeti vecem uzitku.
Hugh Jackman je savrseno okarakterizirao glavnog glumca te zbilja realno i emocionalno iskazao njegove patnje , razmisljanja, ljubav; Rachel Weisz je jednostavno cijelim filmom imala tu neku magicnu auru te je zbilja dobro odglumila.
Svakako preporucam ovaj film. dajem mu ocjenu 9.5/10 ( ja sam jako skrt na ocjenama tako da .... Very Happy )

titlovci obavezno pogledati ! Wink

_________________
"Winter is coming." - Stark of Winterfell

www.youtube.com/watch?v=-PE22PP4lKw
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Marko
Postano: 28 svi 2007 08:55 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 330 Lokacija: Zapre�i�
Prvo sam nabavio soundtrack jer clint mansella nevjerovatno volim. pogotovo u kombinaciji s kronos quartetom. Osobno drzim da je ovo najbolji komad filmske glazbe ikad komponiran. film je izvrstan, gledao ga prije spavanja i nisam mogao zaspati dobrih satipol po svr�etku. razara i prodire. naravno da cu ici na pool film festival i hrvatsku premijeru i na�alost jedino prikazivanje ovog filma s role jer ne ide u kino distribuciju.

_________________
"Privla�i me glazba ukoliko je tu�na. Vezan sam uz depresivnu glazbu jer vjerujem njenoj ljepoti." Pen-Ek Ratanaruang
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Truba
Postano: 28 svi 2007 09:53 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 16. 02. 2006. Postovi: 264 Lokacija: Sarajevo
ja sam bio razo�aran Embarassed
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 28 svi 2007 10:08 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 527
nevjerovatno koliko su misljenja podijeljena. najbolje mi je kako je Empire dao 4 zvjezdice za kino recenziju, a onda samo 1 za dvd recenziju, posve istog filma!
ja ga cuvam za gledanje na velikom platnu pa cu vidjet sto to jedne odusevljava, a druge razocarava...

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Truba
Postano: 28 svi 2007 10:51 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 16. 02. 2006. Postovi: 264 Lokacija: Sarajevo
ma ne znam sta bih rekao... (ina�e)

ne osje�am ni�ta
jedva sam �ekao da zavr�i

prigovaraju filmu da je ki�ast...

muzika mi je kao na nekoj sahrani pogrebna povorka se kre�e a ljudi pla�u...violina svira li svira... daj okreni plo�u

ljubav vje�nost smrt kraj po�etak... sve mi je to nekako smiksano u film koji govori o ne�emu velikom ali ja sam obi�ni posmatra� prolaznik

mo�da kao pored kante za sme�e ili kao pored nevjerojatnih umjetni�kih djela u luvru tr�e�i ka monalizi Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

�ta mu zamjeram... zapetljanost radnje
film jednostavno vu�e zove kri�i za drugim gledanjem
ali eto za sada ne�u gledati Embarassed

ps. gledaju sobnim teleskopom i vide sazvje��a itd... Shocked taj dio mi je kao san izgledao jer ne vjerujem da �e u takvom filmu napraviti takvu materijalnu pogre�ku Embarassed
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Aryx
Postano: 28 svi 2007 11:30 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 05. 2006. Postovi: 176 Lokacija: Zagreb
Marko je napisao/la:
Prvo sam nabavio soundtrack jer clint mansella nevjerovatno volim. pogotovo u kombinaciji s kronos quartetom. Osobno drzim da je ovo najbolji komad filmske glazbe ikad komponiran. film je izvrstan, gledao ga prije spavanja i nisam mogao zaspati dobrih satipol po svr�etku. razara i prodire. naravno da cu ici na pool film festival i hrvatsku premijeru i na�alost jedino prikazivanje ovog filma s role jer ne ide u kino distribuciju.

ja sam isto skinuo odmah ost ... fenomenalan je preslusao sam ga vec x puta
the fountain mi je sigurno jedan medu najboljim filmovima 2006 god.
film sam vec pogledao negdje 3 puta svakim gledanjem mi je bolji hehe Very Happy

_________________
"Winter is coming." - Stark of Winterfell

www.youtube.com/watch?v=-PE22PP4lKw
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Aryx
Postano: 18 lip 2007 04:15 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 05. 2006. Postovi: 176 Lokacija: Zagreb
Velimir je napisao/la:
ja ga cuvam za gledanje na velikom platnu pa cu vidjet sto to jedne odusevljava, a druge razocarava...

i ... ? Laughing

_________________
"Winter is coming." - Stark of Winterfell

www.youtube.com/watch?v=-PE22PP4lKw
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.