Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Trijade, egzistencijalizam i Hong Kong  ~  Johnnie To - dr�avni neprijatelj

Velimir
Postano: 27 lis 2006 12:38 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 521
JOHNNIE TO: BANNED IN CHINA! BANNED IN HONG KONG!

We all know that Johnnie To's EXILED isn't going to be allowed a theatrical release in China, but now the HKSAR is asking him to cut his movie. A sharp-eyed reader sends in the news that the Hong Kong Certification Board wants him to cut a handshake from the film or they'll slap his movie with a Category III rating. Triad hand signs and language will automatically give your film a Cat III rating (equivalent, roughly, to an NC-17 in the US) and the Certification Board says that during a handshake in one scene someone throws a triad sign.

Johnnie To says he asked some triad members if the scene had a triad sign in it and they said "no". But the HK Certification Board said they asked some triad experts the same question and they said "yes". So To cut the shots from the movie and it earned a Category IIB rating.

So if you live in Hong Kong and you want to see the handshake, you're probably going to have to wait until the DVD comes out. You can see the shots in question over here on Apple Daily, and I can testify to the fact that these shots are in the print that's being screened for the press in the US, and so they will probably be in the US release.

(Thanks to the sharp-eyed reader who translated this news and sent it in)

http://www.kaijushakedown.com/

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
arminio
Postano: 30 lis 2006 01:38 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 06. 02. 2006. Postovi: 360 Lokacija: Pozega
Nemam rijeci! Kad mislis da te cenzori vise s nicim ne mogu iznenaditi, eto njih sa svjezom nebulozom! Rolling Eyes

_________________
| A r m i n i o |

"Da snimim telefonski imenik, ljudi bi ga isli gledati" - by Spielberg
--
[ http://www3.webng.com/arminio/dvd ]
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
croasian
Postano: 10 stu 2006 02:57 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 10. 11. 2006. Postovi: 4
Valjda na DVDu bude uncut.Onaj kineski DVD od Zoke nece biti uncut,ali Hk verzija bi trebala biti ok.Nadam se samo da distributer nece biti Megastar koji je solidni Breaking News izdao u bezveznom izdanju bez nekih boljih dodataka.Panorama je na drugoj strani obavila izvrstan posao sa izdanima Electiona i Throw Downa.
Jedva cekam ovaj film jer je pseudonastavak za The Mission koji mi je pored A Hero never dies jos uvijek najbolji To film.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku ICQ
Velimir
Postano: 10 stu 2006 07:06 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 521
ma odli�an je Mission, ali ne koliko i Election Smile
Kad je To u pitanju, samo HK izdanja dolaze u obzir...

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
croasian
Postano: 10 stu 2006 08:18 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 10. 11. 2006. Postovi: 4
Ja imam sve njegove filmove,al mi je Election uz Breaking News najslabiji film od Toa.Kod njegovih filmova se ljudi rijetko slazu koji je najbolji.Meni je i Throw Down izvrstan dok je drugima koma.Steta samo sto the mission jos nema neko dobro dvd izdanje.Ja imam njemacko koje je dosta bolje od hk,al jos nije ono pravo.Navodno bi trebali izici novo iz hk.A hero never dies isto treba novo izdanje.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku ICQ
Velimir
Postano: 10 stu 2006 11:10 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 521
Breaking News je OK, ali mi je u rangu Missiona, dobar, ali ne i vrh. S Election mi je konacno dodirnuo vrh. Zapravo, Fulltime Killer mi je medju najslabijima, ali tog se i najslabije sjecam pa ne bih stoposto tvrdio, dok ga ne pogledam opet jednom kad uhvatim vremena... sad sam u fazi gledanja njegovih filmova s Wai Ka Faijem pa mozda ponovim taj (bas sam se lijepo zabavio uz Love On A Diet)....
inace, covjek zavrsava vec i svoj novi film!

http://imdb.com/title/tt0491044/

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.