Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  TV  ~  Mjenjacnica - Kristof i Zuhra!

arminio
Postano: 15 o�u 2006 12:03 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 06. 02. 2006. Postovi: 361 Lokacija: Pozega
Jucer u Mjenjacnici - legendarni Ivo Kristof i Zuhra!

Zuhra skace sa zgrade, "trci" u plamenu, izbjegava bombe, puca i pada pokosen metkom... Laughing

Odlican je finalni 10-minutni filmic koji su snimili tokom snimanja Mjenjacnice - a'la pepeljuga gdje zla baba sa dvoje svojih sinova terorizira posinka Pepeljugu-Zuhru koji, pomocu dobre vile Knjaza, pokusava postati disco zvijezda pod patronatom Ive Kristofa koji ga pronalazi uz pomoc bijele koledjice koju je izgubio na "dance flooru" nakon bijega sa natjecanja zbog tucnjave! Sve uz "RTL Prasentiert" telop, namjerno ocajni njemacki dubbing i HR titl, tucnjavu, pucnjavu, eksplozije i babu sa redenicima u finalu! Laughing Laughing Laughing

KAOS!
Mislim da je repriza u subotu pa tko ima dobar prijem (kod mene je ocajan), neka snima! Cool

_________________
| A r m i n i o |

"Da snimim telefonski imenik, ljudi bi ga isli gledati" - by Spielberg
--
[ http://www3.webng.com/arminio/dvd ]
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Marko
Postano: 20 o�u 2006 12:20 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 330 Lokacija: Zapre�i�
knjaz je lud ko shiba. stvarno je bilo uzasno zabavno gledat. mene su najvise dojmile "rane od metaka" (zaboravio sam kako su ih zvali - nesto na engleskom). Tehniku proizvodnje trebamo obavezno savladati.
Super je bila re�irana �ora u baru u kojem se odvijalo plesno natjecanje.
Cool

_________________
"Privla�i me glazba ukoliko je tu�na. Vezan sam uz depresivnu glazbu jer vjerujem njenoj ljepoti." Pen-Ek Ratanaruang
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
arminio
Postano: 20 o�u 2006 02:29 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 06. 02. 2006. Postovi: 361 Lokacija: Pozega
>dojmile "rane od metaka" (zaboravio sam kako su ih zvali - nesto na
>engleskom). Tehniku proizvodnje trebamo obavezno savladati.

Fulminat - vrsta eksploziva koja se koristi. Ne mozes svladati tehniku jer ne smijes - zakonom je zabranjeno neovlastenom pirotehnicaru koristenje "zabica" (tako se jos zove od milja). No, u "homemade" i low budget filmovima simulacija pogodka se radi drugacije - bez eksploziva i potpuno bezopasno, sa kompresorom ili jacom pumpom, crijevom i bojom...

>Super je bila re�irana �ora u baru u kojem se odvijalo plesno natjecanje.

Da! Kristofova koreografija ali ne znam cija rezija... no, odlican posao! Smile

Jesi li mozda snimio?

_________________
| A r m i n i o |

"Da snimim telefonski imenik, ljudi bi ga isli gledati" - by Spielberg
--
[ http://www3.webng.com/arminio/dvd ]
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Marko
Postano: 20 o�u 2006 11:15 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 330 Lokacija: Zapre�i�
Citat:
Fulminat - vrsta eksploziva koja se koristi. Ne mozes svladati tehniku jer ne smijes - zakonom je zabranjeno neovlastenom pirotehnicaru koristenje "zabica" (tako se jos zove od milja). No, u "homemade" i low budget filmovima simulacija pogodka se radi drugacije - bez eksploziva i potpuno bezopasno, sa kompresorom ili jacom pumpom, crijevom i bojom...


tako je! fulminat. pitao sam se cemu sluzi ona kockasta zeljezna plocica, to je osiguranje da ne sprzi onog koji fulminat nosi. al stvarno genijalno izgleda. jedino mi se cini nezgrapno to sto je pogonjen preko one kutije pa se kablovi vuku po setu. jesu to imali let3 na promociji na trgu kad se nekom aktiviralo prije vremena. tamo mi se cini da su imali neke vece prozirnije vrecice. jel to samo varira kolicina krvi iz "rane" ili i tehnika aktivacije?

_________________
"Privla�i me glazba ukoliko je tu�na. Vezan sam uz depresivnu glazbu jer vjerujem njenoj ljepoti." Pen-Ek Ratanaruang
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
arminio
Postano: 20 o�u 2006 11:24 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 06. 02. 2006. Postovi: 361 Lokacija: Pozega
Marko je napisao/la:

tako je! fulminat. pitao sam se cemu sluzi ona kockasta zeljezna plocica, to je osiguranje da ne sprzi onog koji fulminat nosi. al stvarno genijalno izgleda. jedino mi se cini nezgrapno to sto je pogonjen preko one kutije pa se kablovi vuku po setu. jesu to imali let3 na promociji na trgu kad se nekom aktiviralo prije vremena. tamo mi se cini da su imali neke vece prozirnije vrecice. jel to samo varira kolicina krvi iz "rane" ili i tehnika aktivacije?


U principu, postoji vise nacina aktiviranja - nekad se koristi rucni okidac koji glumac sam aktivira a zica ide kroz rukav. Nekad pirotehnicar aktivira sam kad treba. Danas se koriste automatski okidaci koji se ativiraju pucnjem iz laznog oruzja daljinski i bez zica (super sinkronizirano) a mogu i programirano ovisno o kretanju po setu... Inace, za rafale se koristila kutija sa "rebrima" po kojima bi pirotehnicar vukao kontakt pa kako bi prelazio po svakom "rebru", prsnula bi jedna - isti sistem se koristi i za pogotke metka u zemlju. Koliko brzo bi vukao kontakt, toliko brzo bi "sarac" resetao Smile
Vrecica sa bojom sluzi samo za krv a kolicina eksloziva regulira jacinu prsnuca. Ispod metala ide i jastucic koji ublazava udar jer ipak se radi o eksploziji koja moze neugodno udariti o tijelo (ovisi o kolicini eksploziva).
Zgodan je to sistem ali nije bas bezopasan za glumca pa se, kao sto rekoh, danas koriste vodene prskalice - efekt isti, bezbolno, bezopasno a kad dodas zvuk pucnja, izgleda i zvuci isto! Ali je nezgrapno jer imas crijeva umjesto zica ili bezicnog aktiviranja pa nije za kadrove izdaleka gdje su "zabice" nezamjenjive.
Inace, znam da su u nekim "homemade" klasicima (Indiana Jed npr.) koristili i obicne petarde! A Sabljak je za "U Okruzenju" imao 1 ili 2 prave "zabice" i bilo je gadnih problema jer glumac nije ni u ludilu htio to na sebe... Jedva ga nagovorise! Cool

_________________
| A r m i n i o |

"Da snimim telefonski imenik, ljudi bi ga isli gledati" - by Spielberg
--
[ http://www3.webng.com/arminio/dvd ]
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.