Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Sve ostalo  ~  Watchmen

Gorilla Gringo
Postano: 20 o�u 2009 01:25 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 16
eto, nakon skoro godinu dana �ekanja i masovne histerije, dosao je i taj dan i pogledah ga u kinu uz svu silu smokljana, koji su eto, bas morali strateski sjesti oko mene...

zanimljvi film, bed je sto nisam procitao graficku novelu (jel se tako kaze? Very Happy ), pa mi je cijeli taj svijet bio neobican, i vrlo zanimljiv. Koliko mogu ovako iscitati izmedju redaka, stvarno je taj svijet kompleksan i jednom totalnom laiku, Snyder je to vrlo uspjesno sumirao u gledljivu, brutalnu, mracnu i relativno realisticnu (koliko god to moze biti) pricu sa jednom ogromnom manom. Naime, koliko god bilo sve to mracno, zbog dijaloga i nekih radnji sve se cini jako djetinjasto i banalno, a neki kliseji i patetika su totalno pokvarili film, kao da je Snyder htio malo previse pribliziti radnju jednom obicnom gledatelju, sto ja kao obican gledatelj kuzim! i to je problem... Kao da nekom laiku pokusas nuklearnu reakciju pokusas objasniti sa rijecima: Zna� kad se mama i tata spoje, e onda nastaje mala beba. Tako ti je i sa nuklearnom reakcijom" Ako nisi totalni moron, skuzit ces da on misli da si ti totalni moron. Uglavnom, eto, nek kaze ko sta zeli, ja sam dobio takav dojam.

Glazba je isto nesto sto me totalno iznenadilo, tojest soundtrack. Kad je poceo svirati 99 Luft baloons ostao sam zapanjen. Jel to neka fora iz graficke novele (od sada cu zvat to stripom, jebaj ga). Pa onda malo "klasike", Cohen, Dylan... Al uglavnom, zvucni efekti su vrlo dobri, kao i cijelokupni stil i efekti. Decentno, fino odmjereno, nista previse. Jedino ona neka macka na kraju, ipak malo previse. Crtici danas imaju realisticniju animaciju.

Gluma i gore su ok, nista posebno, premda gorea ima dosta. I tucenja zena. Neznam dal sam gledao u zadnje vrijeme film u kojem se zene toliko tuce.Snyder svrsava na usporavanje/ubrzavanje, pa znate da slijedi akcijska scena cim uspori. Bravo Snyder, otkrio si veliku tajnu filmske rezije, veliki revolucionaru.

Eto, da ne du�im, vise nego solidan film, pogotovo u zanru. Vjerujem da je taj strip gotovo nemoguce prenjeti na film, i zato pati od navedenih mana, al sve u svemu, ne vidim tko i kako bi to bolej napravio...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 20 o�u 2009 12:12 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
ja sam izgubio voilju za odlaskom u kino nakon �to su mi rekli da film lijepo izgleda, ali je totalno �upalj... a strip mi je jedan od najdra�ih u �ivotu pa ono... na kraju �u zavr�it s diviksom Smile
�ini se da �e V For Vendetta ostati jedina briljantna adaptacija Moorea za sada...

"Neznam dal sam gledao u zadnje vrijeme film u kojem se zene toliko tuce"

Onda svakako treba� odmah pogledati Martyrs Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 20 o�u 2009 12:22 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 10. 2008. Postovi: 115 Lokacija: ZG
Evo, draga i ja se danas spremamo u Cinestar. Smile Ni ja nisam nikad �itao strip, ne znam �to o�ekivati i, pravo da ka�em, o�ekujem ne�to kao X-man... a X-man me ba� i nije dojmio... ni kao film, ni kao strip. Ne znam, mo�da se ipak ugodno iznenadim. Smile
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Gorilla Gringo
Postano: 20 o�u 2009 12:48 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 16
TeethOfLionsRuleTheDivine je napisao/la:
Evo, draga i ja se danas spremamo u Cinestar. Smile Ni ja nisam nikad �itao strip, ne znam �to o�ekivati i, pravo da ka�em, o�ekujem ne�to kao X-man... a X-man me ba� i nije dojmio... ni kao film, ni kao strip. Ne znam, mo�da se ipak ugodno iznenadim. Smile



ma kakvi... sta je je, film je miljama daleko od filmova poput X-mena, Fantasticne cetvorke, Hulka, Iron mana.

sad kad sam prespavao, i se sjetim svih silnih referenci, pogotovo u uvodnoj �pici (koja je usput mo�da najbolja koju sam ikad vidio), mo�da sam ga malo pregrubo opisao sino�. Treba definitivno pogledati jo� jednom film...


@Vladimir: hehe, gledao sam Martyrs... ma ima filmova u kojima ima znatno vi�e nasilja, al treba malo preuveli�at ponekad Very Happy

a ako si fan stripa, stvarno ne znam dal bih ti preporu�io ili ne... Gilliam i Greengrass su rekli da je nemoguce snimiti taj film, Moore je rekao da je nemogu�e snimiti taj film, i onda ga Snyder uspije snimiti, i jo� k tome dobro. Sumnjam da �e� imati priliku ikada gledati bolju ekranizaciju svog omiljenog stripa
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 20 o�u 2009 02:09 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
Nemam potrebu gledati nijednu ekranizaciju svog omiljenog stripa, tj. da se mene pita, strip bi ostao na papiru zauvijek... nikad ne�u zaboraviti ljeto 1994. godine kad sam ga prvi put pro�itao dva puta za redom...nema tog Cinestara koji se mo�e (i treba) pribli�iti iskustvu Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gorilla Gringo
Postano: 20 o�u 2009 05:23 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 16
i to �ta ka�e�... Smile

ju�er su ljudi dolazili sa stripovima i u pauzi (da, najgora izmi�ljotina u kinima, pauza usred filma, je i u Watchmenu) su �itali i razglabali o tome �ta je i �ta nije u filmu. Bilo je simpati�no za vidjeti.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 20 o�u 2009 06:03 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
ah ti gikovi... Smile
pauza? onda definitivno ne�u u kino, fak det �it.
ina�e, jel gledao tko ovaj popratni crti� (Tales Of The Black Freighter), jel' �emu to, �emu uop�e slu�i, jel nadopunjuje stvari koje nisu upale u film ili...?

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
seppuku82
Postano: 20 o�u 2009 07:20 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 28. 04. 2006. Postovi: 200
Vidio sam da je crtic vani, ali nekako mi je mrsko gledat ga. A sto se filma tice, ne vidim neku potrebu za posjet kinu. Jednom prilikom kad se sva prasina slegne i pojavi dvd ili diviks pristojne kvalitete, pogledat cu film. Ali nekako bi mi bilo draze od svega toga ponovno procitati strip.

Eh da, kul recenzija:
http://www.youtube.com/watch?v=YL8lhTJpYeQ

Laughing
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gorilla Gringo
Postano: 20 o�u 2009 11:22 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 16
sva�ta... Laughing
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 22 o�u 2009 06:46 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
to je budu�nost filmske kritike... Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 23 o�u 2009 09:28 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 10. 2008. Postovi: 115 Lokacija: ZG
Evo, pogledah film. I tak-tak mi je... nit smrdi, nit miri�e. Definitivno mi je drago �to je film bli�i "obi�nim" super-junacima nego X-Man junacima. Svi�a mi je i dramska odrada svakog lika, ba� se fino mo�e� ufurati u likove (mada su mi pojedini likovi presmije�ni), akcije ima taman toliko da film ne mo�e� nazvati fantasy-drametinom, mo�da malo predugo trajanje ali, jebiga, to je cijena razvijanja pri�e + dodavanja realnosti i drame u takav film. �ak mi je i pri�a zakon. ali nemam �elju pro�itati strip... jebiga. Smile
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 23 o�u 2009 11:08 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
to je ono najgore - strip je jedan od najboljih komada literature 20. stolje�a, a onda ti mediokritetski film ubije volju za �itanjem... stra�no! Evil or Very Mad
No, ja ti preporu�ujem da proba�... Mislim, to je ipak Alan Moore, a njegov opus je va�niji od Biblije i Maove Crvene knji�ice zajedno! Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
TeethOfLionsRuleTheDivine
Postano: 24 o�u 2009 09:09 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 12. 10. 2008. Postovi: 115 Lokacija: ZG
Ma, meni je Moore... kaj ja znam... From Hell mu je i vi�e nego dobar ali ostali opus... Ma ja sam vi�e �ovjek za Bisleya, Serpieria, Frezzata. Smile
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Velimir
Postano: 25 o�u 2009 01:41 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 897
From Hell, Vendetta i Watchmen - sveto trojstvo Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.