Forum Žutog titla - Poèetna
Autor/ica Poruka

<  Kauboji, akcioni i rimejkovi  ~  Ninja (2009)

Dragonrage
Postano: 7 svi 2009 09:53 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 130 Lokacija: Zagreb
Ninje su uvijek bile popularne...posebice tamo 70-ih i 80-ih godina kada je snimljeno bezbroj Ninja filmova. �iroj publici je sigurno najpoznatiji serijal "Ameri�ki Ninja" sa Michaelom Dudikoffom, no valja svakako spomenuti i legendu ninja filmova, Sho Kosugia koji se pojavio u gotovo svim ninja filmovima snimljenima u 80-ima (ako ne vjerujete meni...uvjerite se ovdje LOL - LINK). No, u posljednjih 10-20-ak godina nije snimljen gotovo ni jedan ninja film...barem koliko ja pamtim, a mo�da se i varam. U svakom slu�aju, ako je i snimljen, o�ito nije vrijedan spomena jer bi u protivnom bio na�iroko poznat. No, sve to bi se moglo promjeniti ovim filmom, "Ninja" u re�iji Isaaca Florentinea, redatelja koji je jako dobar u snimanju i koreografiranu borila�kih sekvenci iako su mu filmovi tek B/trash akcijska zabava...vidi "Bridge of Dragons", "Undisputed II: Last Man Standing" te "The Shepherd: Border Patrol" koji je najlo�iji od ova tri. Dudikoffa �e ovoga puta zamjeniti mladi fajter Scott Adkins, za kojeg bi se s obzirom na njegove fizi�ke mogu�nosti moglo re�i da on uistinu i je ninja...pogledajte samo njegov show reel pa �e te se i sami uvjeriti u to - LINK. Lik je ko jebeni Tony Jaa, samo �to je bijelac...LOL. Uglavnom...ovih dana se napokon pojavio i trailer...i izgleda zaista izvrsno...kao neki 80-os ninja film. S tim da treba uzeti u obzir da su efekti jo� navodno u procesu finaliziranja...a tu je jo� i pregr�t drugih informacija...u nastavku posta....



IMDB

Official site

TRAILER

RADNJA
Citat:
A westerner named Casey, studying Ninjutsu in Japan, is asked by the Sensei to return to New York to protect the legendary Yoroi Bitsu, an armored chest that contains the weapons of the last Koga Ninja.


SLIKE


_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 13 svi 2009 02:36 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 130 Lokacija: Zagreb
Evo jedan dvominutni clip iz filma...fajt na krovu zgrade. Djeluje pomalo stripovski, �to je pohvalno...ali sam kraj LOL...Batman Begins WTF hehe... Laughing

Rooftop Fight

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Velimir
Postano: 13 svi 2009 05:33 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 996
dobar fajt upropa�ten klasi�nom boljkom nove niskobud�etne produkcije - iritantno napadnom glazbom i lo�im soundom.
stripovska aura je super. Smile

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 25 svi 2009 11:30 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 130 Lokacija: Zagreb
TRAILER 2

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 15 srp 2009 02:47 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 130 Lokacija: Zagreb
IMO, ovo izgleda izvrsno za jedan niskobud�etni film u pogledu akcije...very cool

Subway Fight

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dragonrage
Postano: 4 pro 2009 03:54 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 26. 07. 2007. Postovi: 130 Lokacija: Zagreb
Ninja 4/5 - TRAILER
Znam da se mnogi ne�e slo�iti samnom, ali meni osobno je ovo bilo zvrsno, taman ono �to sam o�ekivao! Mislim, da se razumijemo...radi se o B filmu, pri�a je veoma jednostavna, puna kli�eja, karakterizacije nema, a gluma je onako, prosjek...OK, al prosjek. Ali akcija...ajme majko...tako dobre �ore nisam vidio jo� od Ong Baka. Zapravo...kad malo bolje razmislim...ovaj film je dosta sli�an Ong Baku. Naime...oba filma imaju ultra jednostavnu pri�u (u Ong Baku neki likovi ukradu budinu glavu pa gl. junak ide vratiti tu glavu i pri tome �ora sve koji mu se na�u na putu, dok u Ninji tamo neki lik �eli ukrasti Yoroi Bitsu (kov�eg sa Ninja opremom), a gl. junak ga kroz cijeli film �eli sprije�iti u tome).
Ono �to je mene najvi�e iznenadilo kod ovog filma je razina produkcije., naime film unato� tome �to je jednim dobirm dijelom snimljen u Bugarskoj, kao i ve�ina DTV B filmova, uop�e ne izgleda kao da je snimljen u Bugarskoj, i uop�e ne djeluje kao low budget film poput novijih Seagalovih uradaka koji se tako�er �tancaju u Bugarskoj. Izvrsna forografija, izvrsna re�ija, mnogo akcije, mnogo krvi, bez �ica, bez CGI efekata (izuzev kori�tenja green screena da bi se �to bolje do�arao New York i CGI krvi, ali to izgleda jako dobri, i zapravo pridonosi malo strpovskom/anime do�ivljaju)...pomalo me �ak podsjetio na stare Bruce Lee/Ninja/Samurai filmove...
Jedino �to mi se nije svidjelo u filmu, sad �e zvu�ati smije�no, su slova na uvodnoj �pici, djelovala su jeftino ( i to je bila jedina stvra koja je izgledala jeftino), te zoomovi kod nekih fajtova...bili su nepotrebni.

Sve u svemu, za ono �to film je, a to je jednostavna ali nabrijana martial arts zabava...film je gotovo pa odli�an, ako se mene pita najbolji DTV film koji sam gledao ove godine. Oni koji tra�e ne� ozbiljnije...nek produ�e dalje.

_________________
Go ahead, make my day...
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Velimir
Postano: 10 pro 2009 07:07 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 02. 2006. Postovi: 996
Ninje su u modi!

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=26485

_________________
"Ako �elim biti ozbiljan, odem spavati."
"Va�nije mi je da se dobro zabavim snimaju�i nego da film ima ikakvog smisla."
- Takashi Miike

------------

God is an imaginary friend for adults.
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gorilla Gringo
Postano: 11 pro 2009 03:56 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 11. 12. 2008. Postovi: 40
love them high-tech ninjas! Cool

jel se meni cini il su neke scene fajta animirane, kao cutscene u igricama?
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku
Warlock
Postano: 28 pro 2009 02:24 Citirajte i odgovorite
Pridru�en/a: 04. 09. 2006. Postovi: 106 Lokacija: Bg.
kad ce vec pojaviti ne mogu docekati Very Happy .. kod nas najavlili ninja assasin u kinima..datum je prosao nema ga vec dugo kao da su film potpuno zaboravili Crying or Very sad
Korisnièki profil Pošaljite privatnu poruku

Prethodni postovi:  

Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.
Zapoènite novu temu

Forum(o)Bir:  

Ne mo�ete otvarati nove teme.
Ne mo�ete odgovarati na postove.
Ne mo�ete ure�ivati va�e postove.
Ne mo�ete izbrisati va�e postove.
Ne mo�ete glasovati u anketama.