A po cijenu da me se nazove zanovijetalom i cjepidlakom, ja se ne bih baš 100% složio... Dugometražna kućna akcijska komedija o Harryu Knucklesu, tajnom superagentu dlakavih šaka, niskog rasta i neutažive želje za konzumacijom banana a i još ponečega ako je suditi po nadimku "Spanish Fly" koji, uz drugara, penzioniranog Santoa (navrati tu, tu i tu) koji je u međuvremenu nabacio viška kila, traži ukradenu skupocjenu bisernu ogrlicu a pri tome spašava svijet, partija, kasni na vjenčanje, opija se sa Lloydom Kaufmanom, bori sa divovskim bigfootom a na koncu i sa zlim bratom blizancem!
Kanadski homemovie lokalne amaterske a i festivalski dobro poznate i nagrađivane producentske kuće koja se odaziva na "Odessa Filmworks" i Lee Demarbrea iz čije kamere iz ruke i kemijske Iana Driscolla stiže i antologijski "Jesus Christ Vampire Hunter", "Knuckles" je snimljen vikendima na ostacima 16mm filmske trake koju je Demarbre užicao od prijatelja iz lokalne TV kuće i ima sve dobre i loše strane kućne produkcije: bolno duhovit, zabavan i udaren do daske sa hrpom scena očito inspiriranih klasicima kao što su "Božji oklop" pa čak i "Better Tomorrow" ali na žalost i prerazvučen kako bi nabio minutažu. Nepotrebno, jer sasvim dovoljno bi bilo i 80-tak minuta a ne skoro puna dva sata koliko je nategnuo iz ne znam kojeg razloga, razvlačivši ritam.
Santo (lijevo) i Harry (desno)
Harryev frend - anonimni radnik na pumpi
DVD donosi pregršt dodataka i ono naj: drugi (jer prvi je tek trailer za nepostojeći film koji još nisam imao priliku vidjeti) Harry Knuckles film - "Harry Knuckles and the Treasure of the Aztec Mummy" polusatni urnebes, puno bolji, duhovitiji, krvaviji, življi i urnebesniji od "Pearl Necklace". Pa bio ja zanovijetalo, cjepidlaka ili previše probirljiv (a bar to nisam ;) )...
Bigfoot u akciji
I Harry u akciji
Komentari(0)
Napišite komentar
Morate biti prijavljeni da biste mogli poslati komentar. Molimo vas da se registrirate ukoliko nemate već otvoren korisnički račun.
f-g-h-i-j'Hatchet' (2006)24.09.2007 | Velimir
Jednog dana netko će ispisati knjige o tome što se sve događalo u tom velikom revivalu horora u posljednjih nekoliko godina, a mi ćemo ih kao starci koji su... više »
a-b-c-d-e'The Beasts' (1980)14.03.2007 | Velimir
Rape & revenge na HK Cat III način.
Grupica degenerika dane provodi kasapeći svinje, igrajući se zmijama i pecajući kokoši (doslovno), a kada u njihovu... više »
a-b-c-d-e'Beautiful Sunday' (2007)14.09.2007 | Velimir
Još jedan korejski crnjak s pokvarenim policajcima, zlim gangsterima, osvetom i jurnjavom za nedostižnim iskupljenjem.
Koreja i dalje proizvodi najljepše... više »
k-l-m-n-o'Kishiwada Shonen Gurentai - Bokyo' (1998.)24.11.2004 | VelimirPoluautobiografska priča o Miikeovom odrastanju u Osaki, u siromašnoj obitelji s nasilnim ocem. Zapravo, Miike je u jednu posve drugu priču unio elemente svoje... više »
a-b-c-d-e'Don't Go In The Woods' (1982)10.09.2007 | Velimir
Survivalist klasik, jedan od najozloglašenijih naslova na video nasties listi i vrhunac karijere legendarnog Jamesa Bryana, čovjeka koji se okušao u svemu... više »
u-v-w-x-y-z'Zombie 90' (1991)26.11.2004 | ArminioZa nekoga će ovo biti jako degutantan, odvratan i šokantan film. Za druge udarena 'gore' zabava. Treći će ga smatrati smećem i neće ga ni pogledati nakon čitanja ovog... više »
f-g-h-i-j'Jesus Christ Vampire Hunter' (2001)04.10.2007 | Arminio'If I am not back in 5 minutes, call the Pope!' - reče Isus i nestade u
ventilacijskom otvoru...
Prvi dugometražni kućni spektakl kanadskog amatera Leea... više »
a-b-c-d-e'The Bermuda Triangle' (1978)05.09.2007 | Arminio'Who will be the next?'
Upravo se pripremih da pošteno poplj... pardon, iskritiziram ovo kao jadni pokušaj krijumčarenja mediokritetske... više »
p-q-r-s-t'Turski Rambo' aka 'Vahsi Kan' (1983)27.11.2007 | MarkoJoš jedan opskuritet zlatne ere turske kinematografije
Postoje dva turska rimejka, a dočepao sam se onog koji slovi kao mainstream, a naslov mu je 'Vahsi Kan'... više »
p-q-r-s-t'Singapore Sling' (1990)12.09.2006 | Velimir
Legendarna atmosferična grčka arty-über-boleština.
Umjetnost je jako rastezljiv pojam, a način na koji Nikos Nikolaidis, jedan od najluđih i najinovativnijih... više »
p-q-r-s-t'Splatter University' (1984)01.04.2005 | ArminioPrestrašno! Stvarno!
Luđak bježi iz ludnice i počne haračiti nekakvim katoličkim faksom ubijajući studente.
Bizarno, stupidno, očajno... Puno jadnog humora, još... više »
a-b-c-d-e'Emanuelle In America' (1977.)26.11.2004 | VelimirSve počinje kao standardna Black Emanuelle saga, samo još više soft – scena seksa gotovo da nema, a u moru pričanja i golotinje sve uglavnom počne lijeganjem u krevet i... više »
SpecijalHOLLYWOOD I REAGANOVA POLITIKA, 2. dio16.02.2007 | Velimir
Svaki rigidni politički sustav voli imati i filmski biznis na svojoj strani – Hitler nije imao ništa protiv Leni Riefenstahl, Tuđman je uživao u djelima Jakova... više
Specijal‘Beat’ Takeshi Kitano20.03.2005 | VelimirRedatelj, glumac, komičar – autor 11 filmova, TV zvijezda, pisac više od 60 knjiga (romana, filmske teorije, društveno-političkih analiza), magazinski... više
intervjuEksluzivni intervju: Zauder05.12.2005 | MarkoMogu gimnazijalci osvajati zlatne medalje uzduž i poprijeko kugle zemaljske, a pojedini gradovi ostvarivati ulaganja u vrijednosti od nekoliko desetaka milijuna eura (naravno... više
intervjuEkskluzivni intervju: Udo Kier02.03.2006 | VelimirNajveći zlikovac u glumačkoj povijesti filma u svojoj karijeri bio je između ostalog Dracula, Frankenstein, Dr. Jackyll i Mr. Hyde, Sotona, Sotonino dijete, Hitler i Jack... više
FestivaliRevija azijskog filma 216.01.2007 | Velimir
Tekst je objavljen prije mjesec-dva u magazinu Klik. Prenosimo ga kako bi, ako još uvijek niste, bili upoznati s izvrsnim programom ovogodišnje, druge Revije... više
FestivaliProdukcija Žutog titla na POOL FILM FESTU28.05.2007 | ArminioTreći ivanić-gradski POOL FILM FEST, festival dokumentarnog, igranog i animiranog filma sa vjerojatno najoriginalnijim mjestom održavanja - bazenom, ove godine donosi remek... više