odabrao: Davor 06. 06. 2008.
 Junak poslije bitke Ovakve više ne prave.
Joe Huff je suspendirani policajac koji i pod suspenzijom čini hrabra djela za dobrobit zajednice, kao što je npr. sprječavanje pljačke svladavanjem trojice naoružanih lopova.
Jednog dana idilu prekidaju momci iz FBI-a koji Joeu predlože (tj. natjeraju ga ucjenom) da se, pod imenom John Stone, infiltrira u opasnu neonacističko-sotonističku bandu motociklista koji se bave dilanjem droge, a u slobodno vrijeme ubijaju svećenike, pripadnike vojske, suce i državne odvjetnike...
1991. je bila godina u kojoj su nastali neki od najboljih akcijskih filmova svih vremena; The Last Boy Scout, Showdown in Little Tokyo, Harley Davidson and the Marlboro Man, Out for Justice, Double Impact, a svoje mjesto među njima našao je i 'Stone Cold', tipični predstavnik akcića popularnih u drugoj polovici osamdesetih.
 Kućni ljubimac  Razbibriga
Film je zapravo i više od tipičnog predstavnika, jer sadrži toliko klišeja (jedan pedantni policajac koji igra po pravilima i jedan cinični 'I'll do it my way' kuler, psihopatski negativac kojeg se boje i njegovi suradnici, jedan dobroćudni u bandi koji, naravno, nastrada, premlaćivanje glavnog negativca na kraju umjesto da ga se jednostavno rokne, policija uvijek stiže nakon što je sve gotovo...), one linera i homoerotskih izjava, te nekoliko besramnih rip-offova (najočitiji su rip-off početka 'Cobre' i kraja 'Lethal Weapona'), da se komotno može smatrati i svojevrsnom homage-kompilacijom, pa čak i oproštajnim 'old school' akcićem, budući da je '91., osim što je bila jedna od najboljih, ujedno i zadnja godina s takvim tipom filmova.
No, pored tih klasičnih, film sadrži i nekoliko neuobičajenih, prilično bizarnih trenutaka; kućni ljubimac glavnog junaka je komodo zmaj koji se glasa poput svinje, a hrani se smjesom od sirovih jaja (s ljuskama), čipsa, banane, snickers čokoladice, narančinog soka i tabasco umaka, zatim imamo vilhelmtelovski (uspjeli) pokušaj skidanja limenke s ramena mitraljezom, vikinški pogreb poginulog člana bande, ljude koji, nakon što su pogođeni sačmaricom, lete nekoliko metara kroz zrak, a nadrealnoj atmosferi pridonosi i gluma Lancea Henriksena i Williama Forsythea, koji tumače dvojicu poremećenih motorista.
 Specijalitet dana  Napad letećih motora
Glavni lik, John Stone, jedan je od najkičastijih akcijskih junaka u povijesti; glavu mu krase predivna 'tvor' fudbalerka (gore jedna boja, ispod druga) i naušnica s privjeskom, 90% filma je gol do pasa (dok u onih 10% nosi ili majicu bez rukava ili samo kožnjak), a ispod fura uglavnom isprane razderane traperice.
Utjelovio ga je u svom debitantskom nastupu Brian 'The Boz' Bosworth, propali igrač američkog nogometa, kojeg je slična sudbina zadesila i na velikom ekranu, budući da je u nadolazećim godinama dominacije hiper-akcijskih trilera s milijun ultra kinetičnih kamera i obilnim CGI-em, bio, kao i većina zvijezda osamdesetih, prisiljen za kruh zarađivati glumeći u trećerazrednim straight-to-video akcićima.
Nakratko je još zabljesnuo 2005. u remakeu 'The Longest Yard' gdje je glumio sa, pazite slučajnosti, kečerom Stone Coldom Steveom Austinom.
Redatelj filma je bivši kaskader Craig R. Baxley koji je sa 'Stone Coldom' zaključio kratki, ali eksplozivni period u kojem je snimio još dva akcijska klasika; 'Action Jackson' sa Carlom Weathersom i 'Dark Angel' sa Dolphom Lundgrenom.
This text will be replaced
|
|
 Spreman za akciju Mobiteli-Transformersi – tko će drugi nego Japanci?
Dvije najveće opsesije moderne digitalne generacije – mobiteli i roboti – glavni su protagonisti nove serije čiji je supervizor nitko drugi do li – Takashi Miike! Ako je vjerovati napisima na internetu, Miike je šef koji nadgleda stvari i režira pokoju (nije mi jasno je li režirao i ovu, prvu epizodu o kojoj sada pišem, moguće da jest...), a među planirane 51 epizode (!) na popisu redatelja naći će se i Mamoru Oshii ('Ghost In The Shell') i Shusuke Kaneko ('Death Note'), što 'Kaitai Sousakan 7' čini jednom od najambicioznijih japanskih serija novije generacije.
Priča se bavi borbom protiv klasično karikaturalnh, mangoidnih Internet kriminalaca. Borbu predvodi tinejdžer zajedno sa svojim vjernim suputnikom – mobitelom-transformersom, koji kao pravi telefon-robot spašava dan serijom svojih informatičkih sposobnosti. U prvoj epizodi, negativac je i zli oživjeli bager. Da, dobro ste pročitali. A tu je i zli, crni transformer-mob.
Zgodan CGI, cheesy zabava i prpošni tulum za djecu, odrasle i obitelj. Jedino mi nije jasno je li Miike zauvijek zaglibio u dječji program, obzirom da je ovo jedan od četiri projekta za mlađe uzraste na kojima trenutno radi..
Ipak, ono čemu se najviše veselim jest to da ću jednog dana možda uspjeti kupiti novi model mobitela koji u Japanu kreće u prodaju povodom ove serije – pravi pravcati mobitel-transformer, mobitel koji radi kao telefon, a također se rasklapa u robota s rukama i nogama! E to je božićni poklon kakav želim! :)
 Auti se razbijaju i lete na sve strane  Kakva igračka!

|
|
odabrao: Marko 30. 11. 1999.
|
odabrao: Marko 04. 06. 2008.
T.C. Candler je objavio, a mi preuzeli listu 100 najboljih filmskih plakata. Kao i svaka lista najboljih i ova je diskutabilna u mnogočemu pa sigurno mnogi ljubitelji filmskog artworka neće biti zadovoljni neuvrštavanjem njihovih favorita ili uvrštavanjem postera koji ni pod koju cijenu ne zaslužuje biti u društvu najboljih.
Dragi čitatelju, komentiraj i dodaj svoje favorite.
opširnije...
|
|
 To ja zovem šniclom! Seksi slasher komedija.
Iz gornjeg doma niskobudžetne produkcije, sa svim stupovima žanra – mjesto radnje je fakultetsko sestrinstvo, mitski centar razvrata zvan 'sorority house', u kojem skupina djevojaka provodi dane drapajući jedna drugu. Uz malo duvanja (cure napljugane gledaju 'Nosferatua'), borbe jastucima (u slow motionu) i izletima u muško krilo na porciju heteroseksualnog seksa.
Jednog dana u takvo okruženje dolazi mađarski kuhar – ne zna engleski, ali zna kako svojim alatima pripremiti ljudsko meso. Pa krene sječi djevojke i pripremati obroke od njih. Za druge djevojke. Ništa novo, ništa pametno, ali nedvojbeno zabavno kanibalističko veselje, s ponešto dobro snimljenih egzekucija, otvorenim posvetima klasicima ('Petak 13') i pristojnom dozom golotinje.
U moru američke horor B-produkcije, 'The Cook' ponosno stoji kao nešto što ne samo da se može pogledati do kraja (bez premotavanja), već je zabavno ko sam vrag.
 Ovako se uči za faks  Jao, gdje mi je ruka?

|
|
odabrao: Marko 03. 06. 2008.
Ekipa sa simpatičnog portala Denofthegeek pozabavila se kompiliranjem liste nastavaka o kojima se manje priča(lo), a koji bi se već vrlo brzo mogli pronaći u ponudi kino-dvorana. Spominju se ' The Descent 2', 'Starship Troopers 3', 'The Brazilian Job', 'I Am Legend 2' i mnogi drugi.
opširnije...
|
|
:(
 DVD ovitak
Zapravo, bilo bi ":)" kad ga ne bi potpisao Argento i kad ne bi bio
finale "svetog trojstva" horrora, priče o tri majke... Jer tada bi
ovo bio komad zabavnog brainless horrora krcatog solidnim goreom...
Ovako je ovo zabrinjavajuć komad zabavnog brainless horrora krcatog
solidnim goreom... Jer ako je Argento ovako završio trilogiju koja je
počela maestralnom 'Suspiriom' i nastavila se impresivnim 'Infernom',
plače mi se... :,(
Priča sliči Pandorinoj kutiji: na rimskom groblju radnici
otkopavaju misterioznu kutiju još misterioznijeg sadržaja. Otvaranje
kutije oživi treću majku, Majku Suza, čiji je cilj širiti teror diljem
Rima... Jedino je može zaustaviti djevojka (Asia Argento - nakon dugo
vremena, ponovo u očevom filmu :) ) skrivenih paranormalnih moći kojih
u početku nije svjesna ali postupno otkriva tko je i kakav joj je
zadatak...
Iako ga likovi i radnja čine nastavkom trilogije, film ničim ostalim
nije dostojan biti dijelom te trilogije. Priča nije problem. Problem je
sve ostalo... Tu nema ni grama stila kojim su nakrcani 'Suspiria' i
'Inferno'. Nema mistike prethodnika... Atmosfera? Tražiti povećalom...
Čak su i fotografija i kolor samog filma totalno obični iako je
Argento obećavao da će i ovdje izvoditi eksperimente sa bojom
"kolorirajući radnju" tako da, kako se film bliži velikom finalu,
slika postaje sve crvenija... Umjesto toga, sve skupa izgleda kao
jeftini TV film.
 The Gore  Majka Suza, naravno, voli suze
Ali zato ima gorea na kile - jako dobro izvedenog a
jako pretjeranog, ekstremno krvavog a (na dosta mjesta) ekstremno
nepotrebnog. Na trenutke mi se činilo da gledam Fulcija u naponu snage
a ne Argenta u konkluziji trilogije o tri majke! Naravno, nema ništa
loše u Fulciju a kamoli u goreu ali ovo je car, kralj, šah, ajatolah,
"main man" Argento koji je uvijek bio protiv pretjerivanja u
besmislenom mesarenju a kad ga je koristio, koristio ga je sa stilom,
mjerom i smislom, kao šokantna dopuna radnji a ne kao osnovu ili
jedino što vrijedi pogledati... A ovdje je pogazio svoja načela! I ne
samo to - ovaj film pati od neoriginalnosti i na trenutke izgleda kao
jedna velika parafraza Argentove karijere. Oni koji poznaju njegov
opus, primjetit će tone referenci - od parafraziranja scena iz
'Suspirije' (uključujući i komadiće scorea), 'Inferna', 'Tenebrea', 'Phenomene' do samog
kraja koji citira kraj 'Opere'... Neću vas zamarati detaljima jer
otkrivanje referenci zabavnije je nego gledanje samog filma.
 Darkeri i ljubitelji popa 80-ih - legije Majke Suza  Asia i njena prava i filmska majka
Blasfemija? I to od mene, okorjelog Argentofila? Možda... Ovo je lako
zaboravljiv, zabavan horror koji će solidnom količinom krvi
zadovoljiti svakog goremanijaka. I nista više od toga. Stvarno je
šteta ovako završiti trilogiju...
:(
|
|
|